Your address will show here +12 34 56 78
Transparan Cephe Sistemleri

Detaylı bilgi için hemen arayabilir veya whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.

Transparan Cepheler

Saydamlığın önemli olduğu projelerde, farklı tasarım yapılmış taşıyıcı sistemler kullanılarak çarpıcı mimari dizaynların oluşturulmasında kullanılan “Transparan Giydirme Cephe Sistemi” çerçevesiz bir camlaşma prosedürüdür.

Transparan Cephe Sisteminde camları taşıyan ana strüktür;

Binanın kullanım amacına uygun, istekler doğrultusunda paslanmaz veya çelik konstrüksiyondan, ayrıca statik hesapları yapılarak cam kolonlardan veya gergili çubuk sistemlerinden oluşmaktadır.

Bu sistemde, camlar çelik strüktüre bağlı paslanmaz rotiller vasıtasıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek camlarla taşıyıcı çelik konstrüksiyona bağlanır.

Cam kalınlıklarını kullanım alanının genişlik ve yüksekliğine göre çıkacak statik değerler doğrultusunda seçilir. Sızdırmazlık için camlar arasındaki yatay ve düşey derzlere ultraviyoleye dayanıklı silikon çekilmektedir.

Yataylarda herhangi bir taşıyıcıya ihtiyaç duyulmadan, cam dikmelerin sehimleri ana strüktürdeki camlarla alınmaktadır.

Dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile arka cam taşıyıcılara mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu transparan cephe sisteminde camlar lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.

Özellikler:
– Estetik ve zengin bir görsellik
– Modern mimari anlayışı
– Temperli tek cam ya da lamine çift cam özelliği